top of page

Bank informacji o Bułgarii

Zaktualizowano: 7 kwi 2023


Pisząc ten tekst zastanawiam się, czy czasem nie jesteśmy jedynym blogiem, który jeden ze swoich pierwszych postów, zaczyna o reklamowaniu konkurencji :)


Jednak, tak naprawdę biorąc pod uwagę ilość blogów, które mamy na temat Bułgarii to trudno mówić o konkurencji. Wydaje mi się, że każdej z autorek tych blogów zależy na podzieleniu się swoimi przeżyciami, doświadczeniami, informacjami. My tworząc tego bloga naturalnie będziemy powielać pewne tematy, ale będziemy się starać o szerszy kontekst, dodatkowe informację, które mogą być dla Ciebie pożyteczne, zabawne.1 Blog, którym chcemy się z Wami podzielić to czubrycaodkrywa.pl . Autorką jest Weronika Ziółkowska, która ma duże doświadczenie w turystyce i jest również licencjonowanym przewodnikiem po Bułgarii. Możecie tu znaleźć dużo wartościowych informacji właśnie z tej perspektywy.2. Blog to szopskasałata.pl prowadzony przez Marysię Reptowską mieszkającą w prawdopodobnie jednym z najładniejszych miast Bułgarii- Plovdivie. Osobiście właśnie z blogu Marysii czerpaliśmy sporo informacji odnośnie mentalności bułgarskiej z polskiej perspektywy. Marysia również prowadzi podcast, w którym Bułgaria jest tłem.3 Blog poświęcony tematyce Bułgarskiej to tymczasemwbulgarii.blogspot.com .

Jego właścicielką jest Malwina. Mój ulubiony wpis to "20 oznak które sugerują, że już jesteś w Bułgarii za długo" .

4 Blog jest dziełem Martyny/Zgierki. Znajdziesz garść informacji dotyczących emigracji do Bułgarii. Posty warte uwagi to np. dotyczące długodystansowych tras górskich Kom-Emine czy E4. Jeśli planujesz takie trasy, to na pewno warto zajrzeć.
5 blog, ale na pewno nie najmniej ciekawy to podroz z fantazja autorstwa Pameli Kaczmarek. Znajdziesz tam obszerne teksty na wysokim poziomie poświęcone temu co nam jest najbliższe, tj. tak zwanej nieznanej Bułgarii. Leżącej na prowincji - jak to mówią mieszkańcy Sofii- z dala od zgiełku miasta. Świat oczami "pół Polki, pół Bułgarki".


6. Gurupodrozy.pl prowadzony przez Emilię, która mieszkała w Bułgarii. 21 wpisów o Bułgarii.


 

Jeżeli znalazłeś wartościową informację, możesz docenić naszą pracę stawiając nam kawę :)

Serdecznie dziękujemy!33 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page