top of page

Bezpieczeństwo na kempingu na dziko

Zaktualizowano: 16 sie 2023Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas kempingu na dziko?


Kemping na dziko to forma podróżowania, która pozwala na bliski kontakt z naturą i odkrywanie nieznanych miejsc. Jednak wiąże się ona również z pewnymi zagrożeniami i wyzwaniami, które należy wziąć pod uwagę, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. W tym artykule podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i radami dotyczącymi bezpieczeństwa na kempingu na dziko w Bułgarii, kraju pełnym pięknych krajobrazów i ciekawej kultury.


1. Lokalizacja

Wyślij lokalizację gdzie aktualnie przebywasz. To tak jak w górach, dobrze jest aby nasi najbliżsi wiedzieli gdzie nas szukać, jak organizować ewentualną pomoc. Nam samym również to pomoże. W końcu wszyscy mieszkamy w jednej globalnej wiosce :)


2. Parkowanie samochodu

Zaparkuj samochód tak, aby był zawsze gotowy do odjazdu. W tym celu w #mikrocamper, lepiej nic nie zostawiać na siedzeniu od strony kierowcy. Dobrze jest także zwrócić uwagę czy zaparkowaliśmy prosto i czy pod kołami mamy na wszelki wypadek kamienie/ogranicznik.


3. Zachowaj spokój.

Gdy zdarzy się, że będziemy "słyszeć głosy", to najlepiej zachować spokój, nie zapalać światła. Prawdopodobnie właśnie ktoś koło nas przyjechał i się rozbija albo przechodzi wędkarz :) Pamiętaj proszę o tym, że nie jest łatwo znaleźć idealne miejsce, ba! Takie nawet nie istnieje. Zwłaszcza gdy podróżujemy w sezonie i jesteśmy w popularnej destynacji.


4. Pora przyjazdu i sprawdzenie okolicy.

Na nocleg najlepiej jest przyjechać do godziny 18.00, aby móc poznać okolicę. Gdy coś wzbudzi nasze wątpliwości, najlepiej po prostu poszukać drugiego miejsca. Dłuższy pobyt w danym miejscu, krótki spacer po okolicy może sprawić, że poczujemy się po prostu bezpieczniej. Możliwe, że też już niedaleko nas ktoś zostaje na noc z kamperem, dlatego śmiało możemy podejść i zapytać o wrażenia.


5. Spożycie alkoholu.

Trzeba mieć świadomość, że nasze wymarzone miejsce na nocleg, może się nie podobać miejscowym funkcjonariuszom prawa albo lokalsom. Dlatego, trzeba być gotowym do nagłego zwrotu akcji i odjazdu. Alkohol w takim wypadku może nam tu uniemożliwić, w związku z tym trzeba mieć to na uwadze.


Co prawda daleko nam do ekspertów w tym temacie, ale to jest 5 naszych skromnych spostrzeżeń


Podsumowując, kemping na dziko w Bułgarii to świetna opcja dla osób, które lubią przygodę i niezależność. Jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach i wskazówkach, które pomogą nam zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort podczas naszej wyprawy. Nie należy lekceważyć zagrożeń takich jak zwierzęta, ludzie, warunki pogodowe czy prawo. Zawsze warto być przygotowanym na różne sytuacje i mieć ze sobą niezbędny sprzęt i dokumenty. Nasz mikrokamper sprawdził się doskonale jako baza do noclegów i transportu. Dzięki niemu mogliśmy cieszyć się pięknem Bułgarii bez zbędnych ograniczeń. Polecamy Wam spróbować tej formy podróżowania i podzielić się z nami Waszymi opiniami i spostrzeżeniami.


Mam nadzieję, że nasze propozycje Ci się spodobały i będą pomocne. Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz poprosić o pomoc w innej sprawie, napisz do nas😊

 

Przydały się informacje? : )

Będzie nam miło, jeśli oznaczysz Szarena Sol na swoim kanale, profilu.

Dzięki temu skorzystają również inne osoby :)

 

Jeżeli znalazłeś wartościową informację, możesz docenić naszą pracę stawiając nam kawę :)


Serdecznie dziękujemy!


26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page