top of page

Jak się zachować na kempingu na dziko?

Zaktualizowano: 16 sie 2023W tym wpisie chcę podzielić się z Tobą moimi doświadczeniami z kempingu na dziko w Bułgarii, czyli spania w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Jest to forma podróżowania, która daje dużo wolności i bliskości z naturą, ale wymaga też odpowiedzialności i szacunku dla otoczenia. Jeśli chcesz spróbować takiej przygody, zapraszam do lektury!


10 rad o tym jak postępować na kempingu, żeby nam wszystkim dobrze się podróżowało.


1. Gdy przyjeżdżasz możliwe jest, że zastaniesz trochę śmieci.

Zostaw miejsce czyściejsze, niż je zastałeś. Wtedy będziemy dłużej się cieszyć ładnymi miejscami.


2. Bądź miły dla innych. Traktuj innych kamperowiczów jak swoich sąsiadów. Niezależnie czy jest to użytkownik #mikrokamper czy #vanlife. W dobrym tonie jest z życzliwym uśmiechem przywitać się z sąsiadami.


3. Pomagaj innym jeśli możesz.

Zwłaszcza w razie awarii staramy się pomóc innym w takim zakresie, na jaki tylko nas stać, czy też możemy sobie sobie pozwolić. Nawet gdy to będzie kosztem Twoich planów na ten dzień. Gdy nam się zdarzy problem, także byśmy się cieszyli z takiej pomocy.


4. Nie hałasuj.

Niektórzy chodzą szybko spać, żeby rano ruszyć w dalszą trasę, albo po prostu będą zdalnie pracować.


5. Szanuj przestrzeń osobistą innych.

Staraj się nie skracać drogi i przechodzić przed drugim autem. Dobrze również jest nie rozstawać swoich rzeczy po całej możliwej okolicy. Być może ktoś będzie chciał zostać Twoim sąsiadem :)

Nie ustawiamy swoich drzwi wejściowych naprzeciw drzwi wejściowych sąsiada.


6. Gdy nie posiadasz toalety przenośnej, zapakuj do auta łopatkę. Nic tak nie psuje humoru z rana jak widok papieru toaletowego.


7. Nie wpraszamy się do naszych sąsiadów aby zobaczyć jak mają w środku, jeśli nie dostaliśmy zaproszenia.


8. Wiadomo, że jako szanujący się kempingowiec będziemy chcieli rozpalić grilla i dobrze byłoby przy tej okazji nie uwędzić naszego sąsiada :)


9. Gdy nadejdzie ten nieprzyjemny moment serwisu technicznego to nie wylewamy nieczystości do lasów, rzek, jezior. Zanieczyszczamy w ten sposób środowiska. Robimy to tylko w miejscach do tego przeznaczonych.


10. Baw się dobrze. :)

Powyższe rady mają na cel uniknięcia nie miłych sytuacji i po prostu tego, aby nam wszystkim dobrze się podróżowało. Gdy będziemy starać postępować w ten sposób z uśmiechem na ustach, podróż na pewno będzie wspaniałą przygodą :)


Kemping na dziko w Bułgarii to świetny sposób na spędzenie wakacji w kontakcie z naturą i odkrywanie uroków tego kraju. Wymaga jednak pewnego przygotowania i wyposażenia, a także przestrzegania zasad odpowiedzialności i szacunku dla otoczenia. Jeśli chcesz spróbować takiej przygody, zapraszam do śledzenia mojego bloga, gdzie będę dzielić się z Tobą moimi doświadczeniami i poradami dotyczącymi kempingu na dziko w Bułgarii.


12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page