top of page

Toyotą Corollą z Rezovo do Nessebaru - odkryj uroki bułgarskiego wybrzeża!

Skąd w ogóle taki pomysł na nasze wakacje w Bułgarii?

Chcieliśmy po prostu jak najwięcej zobaczyć, w jak najkrótszym czasie podczas naszego pobytu nad Bułgarskim morzem. Nie jesteśmy typem turysty, który lubi leżeć całe dnie na plaży. Owszem trochę poleżeliśmy, ale 3,4h i jechaliśmy dalej. Chcieliśmy podczas tego wyjazdu zrobić rekonesans miejsc do których chcemy wrócić.


Naszym podróżniczym marzeniem jest swój kamper. Podobno czasem wystarczy chcieć i coś zrobić w tym kierunku. Spokojnie, tutaj się kończy pseudo-coachingowa narracja ;) Z naszej Toyoty Corolla 2003 rocznik uczyniliśmy na ten wyjazd kamper. Z panelem słonecznym, prysznicem, krzesełkami, stolikiem, lodówką.


Jak to możliwe? Możecie zajrzeć TUTAJ, po opis naszym skromnym zdaniem niezbędnych rzeczy podczas takiej podróży w Bułgarii i nie tylko. Czy czuliśmy się bezpiecznie podczas takiej wyprawy? Jak najbardziej. O bezpieczeństwie w mini kamper możecie poczytać TU.

Mogliśmy także się przekonać czy taka podróżowanie w kamperze, ekhm, mini kamperze byłoby czymś dla nas. Jaki jest rezultat? Zakochaliśmy się w takiej formie podróży.


Jak wyglądała nasza trasa nad morzem w Bułgarii?


Nie był to najdłuższy odcinek, ale zobaczyliśmy BARDZO dużo, odpoczęliśmy. Gdzie zawędrowaliśmy?

  1. Rezovo

  2. Sinemorec

  3. Achtopol

  4. Warwara

  5. Carewo

  6. Lozenec

  7. Primorsko

  8. Duni

  9. Sozopol

  10. Nessebar

Całkiem sporo co?

Dzięki takiej podróży mamy jakiś obraz południowej części wybrzeża bułgarskiego. Nie będziemy się rozpisywać o każdym miejscu, naszych wrażeniach, ponieważ może pare słów nastukamy na ich temat w przyszłości i pojawią się tu odnośniki do tych artykułów. Jednak to jest melodia przyszłości, bo gdy zwiedzaliśmy wybrzeże, wówczas idea bloga nie zakwitła jeszcze w naszej głowie :)


Ile kosztują wakacje w Bułgarii kamperem?

Wiadomo, że to wszystko jest bardzo indywidualne. W naszym wypadku musieliśmy zatankować Toyotkę 3 razy. Co wyniosło ok 105 lewa. Przy kursie walut na dzień 3.04.2023 wynosi to zatem ok 250 złoty. Podana kwota uwzględnia dojazd, trasa na miejscu i powrót do Łowecza, który jest naszą bazą w Bułgarii.


Ile kosztują lody, kawa, obiad to jest temat na zupełnie inny wpis. Wszystko zależy od indywidualnych względów. Niemniej wracając, biorąc pod uwagę dojazd, powrót i "koszt noclegu", kwota wydaje się całkiem sympatyczna przy tygodniowym pobycie dla dwóch osób.


Nie wiem czemu, ale mam dziwne przeczucie, że wraz z coraz wyższymi kosztami życia, inflacją itp, podróżowanie zwykłym samochodem osobowym, może być jakąś alternatywą dla osób, które są w stanie znieść pewne niedogodności wynikające z małej przestrzeni samochodu.

Czy tak będzie, czy nie, czas pokaże. Dajcie znać w komentarzu, czy Wy byście się wybrali w taką podróż swoim samochodem osobowym :)


Podsumowanie

Czas wyjazdu: 1 tydzień

Kilometry: ok 900

Koszt: 500+

Czego zapomnieliśmy zabrać?: Statywu :(

Stan Toyotki po powrocie?: 10/10

Pogoda: 1 deszczowa noc

Wrażenia: Bezcenne :)


Czy warto? Zdecydowanie tak. Podczas tego wyjazdu zrobiłem sobie challenge (Artur), aby sfotografować każdy wschód i zachód słońca. Przyjemnie jest wyjść z auta i móc od razu cieszyć pięknym widokiem. Udało nam się znaleźć wspaniałe miejscówki do spania. Monia została prawdziwą ekspertką w poszukiwaniu noclegów dla kamperowiczów.


W Neseberze spotkaliśmy pana, którego poznaliśmy w czasie pierwszych wakacji pandemicznych, podczas podróży Toyota Camper 1.0 :) Miło, że ludzie wracają do dobrych miejscówek. Od razu zaczyna być raźniej.

Nie potrafimy tylko zrozumieć, jak można zaśmiecić naprawdę ładne miejsca. Dobrze szeroka pojęta społeczność kamperowa propaguje, aby miejsce zostawić czyściejsze, niż się zastało. Świata się nie zmieni, ale może chociaż następnej osobie będzie przyjemniej :)


Koniec wyjazdu, naszego tyogodniowego urlopu zakończyliśmy chorobą, która sponiewierała damską część naszej załogi. Pozytyw jest taki, że stało się w ostatnim dniu naszego pobytu i wystarczyło tylko, albo wrócić do domu.


To co, chcecie parę zdjęć? Zapraszamy Was do wspomnień Monii z telefonu :) Enjoy :)


"Odkryj magiczną granicę w Rezovo podczas wakacji w Bułgarii. Zainspiruj się blogiem o atrakcjach turystycznych i wyjedź w podróż mini kamperem. Zapraszamy!"
Rezovo: granica bułgarsko-turecka


"Odkryj urokliwe Sinemorec w Bułgarii! Zaplanuj wakacje z blogiem o atrakcjach turystycznych i mini kamperem. Zdjęcia zapierające dech w piersiach czekają!"
Sinemorec

Odkryj uroczy Achtopol nad Morzem Czarnym - idealne miejsce na wakacje! Piękne plaże, atrakcje turystyczne i mini kamper pozwolą na przygodę po okolicy. Zobacz więcej na blogu o Bułgarii!
Achtopol

"Zwiedź niezapomniane klify w Warwara podczas wakacji w Bułgarii. Śledź blog o atrakcjach turystycznych i wynajmij mini kamper na wyprawę życia. Sprawdź zdjęcia!"
Warwara: klify

Odkryj uroki nadmorskiego Carevo! Plaże, zabytki i pyszne jedzenie czekają na Ciebie. Sprawdź nasz blog o Bułgarii i zaplanuj wakacje już dziś! 🏖️🇧🇬 #Bułgaria #Carevo #Wakacje #AtrakcjeTurystyczne #MiniKamper #BlogTurystyczny
Carevo


Odkryj piękne Primorsko nad Morzem Czarnym w Bułgarii! Cudowne plaże, pyszne jedzenie i wiele atrakcji. Sprawdź nasz blog o Bułgarii i zaplanuj wakacje już dziś! 🏖️🍹🇧🇬 #Bułgaria #Primorsko #Wakacje #AtrakcjeTurystyczne #MiniKamper #BlogTurystyczny
Primorsko

"Odkryj uroki Bułgarii na Duni - Drivers Beach! Ciesz się wakacjami w mini kamperze i zwiedzaj atrakcje turystyczne w okolicy. Sprawdź nasz blog o Bułgarii i zaplanuj wymarzone wakacje."
Duni- Drivers Beach

"Zaplanuj wymarzone wakacje w Bułgarii i odkryj piękno Sozopol. Zwiedzaj atrakcje turystyczne, odpocznij na plaży i przeczytaj nasz blog o Bułgarii, aby poznać więcej."
Sozopol

Odkryj urokliwe miasto Nesebyr podczas wakacji w Bułgarii! Zobacz zabytki, ciesz się pięknymi plażami i odkryj kulinarne delicje.
NesebyrOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Nesebyr

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page