top of page

Wady mikrokampera

Zaktualizowano: 7 kwi 2023Jakie są wady mikro kampera?


Oczywistą oczywistością i faktem autentycznym jest mała przestrzeń. Matematyki się nie oszuka. Podróżowanie środkiem transportu o ograniczonej przestrzeni wiąże się mądrym zorganizowaniem przestrzeni, odpowiednim zadbaniu o swoje rzeczy.

Chcemy jak najbardziej ukryć fakt, że mamy w środku jakieś droższe rzeczy, które mogłyby kusić potencjalnego złodzieja. O bezpieczeństwie mamy inny artykuł TU.


Należy również przemyśleć, jak rozmieścić pewne rzeczy, aby składanie naszego obozowiska, przygotowywanie posiłków, przebieranie było jak najmniej męczące i uciążliwe.

Nie ma co ukrywać, że tak będzie, ale dużo zależy od naszego nastawienia czy też okresu na jaki wyruszamy. My w naszej małej Toyotce najdłużej spędziliśmy 1 tydzień bez przerwy nad bułgarskim morzem, zwiedzając wybrzeże od granicy z Turcją do Neseberu.


Jakie inne?

  • -Brak łazienki.

  • -Jeśli nie masz napędu 4×4 nie wszędzie wjedziesz i nie każda miejscówka będzie dla Ciebie

  • -Dla niektórych wadą będzie potrzeba ciągłego sprzątania, aby zapanować nad swoimi rzeczami

  • Codzienny "obrządek", który trzeba wykonać. Rozkładanie rano, zwijanie rzeczy przy przemieszczaniu może nam zabrać trochę czasu. Wiadomo jednak, że z czasem człowiek dochodzi do coraz większej wprawy i zorganizowania.

  • - Hałas, jeśli źle się wybierze lokalizację. Samochód osobowy nie jest dobrze wyizolowany i odgłosy z zewnątrz mogą przeszkadzać i utrudniać spanie.

  • - Umiejętność planowania podróży. Zorganizowanie wody, wybór miejscówek, zastanawianie się co chcemy zwiedzić może przysporzyć komuś bólu głowy :) My jednak czujemy się w tym jak ryba w wodzie, co nie oznacza, że nie popełniamy błędów.

O tym jak sobie radzić z powyższymi problemami, spróbujemy napisać inny artykuł.


Jednak....

Dla jednego szklanka jest do połowy pełna, a dla drugiego będzie do połowy pusta.

I tak jest w tym przypadku. Z każdą niedogodnością można sobie bez problemu poradzić. My ciągle testujemy rozwiązania i prawdopodobnie zawsze będzie można coś poprawić.

Chyba ważne jest, żeby nie zwariować i cieszyć się z małych rzeczy, i przede wszystkim cieszyć się podróżą:)

 

Przydały się informacje? : )

Będzie nam miło, jeśli oznaczysz Szarena Sol na swoim kanale, profilu.

Dzięki temu skorzystają również inne osoby :)

 

Jeżeli znalazłeś wartościową informację, możesz docenić naszą pracę stawiając nam kawę :)

Serdecznie dziękujemy!16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page