top of page

Pogoda w Bułgarii

Zaktualizowano: 27 sie 2023

Przedstawiamy Wam aktualny stan pogody w Bułgarii dla czterech wybranych miast. Znajdziecie tutaj również średnie, miesięczne temperatury. Znajdziecie tutaj prognoze pogody dla Burgas, Warny, Płowdiwu czy Sofii.Aktualna prognoza pogody dla BurgasAktualna prognoza pogody dla Warny


Aktualna prognoza pogody dla Sofii


Aktualna prognoza pogody dla Plovdiv


Średnie temperatur dziennych dla Bułgarii za 2022/2023 rok.

Styczeń

4,3

Luty

3.1

Marzec

8,3

Kwiecień

10,7

Maj

15,6

Czerwiec

​20,7

Lipiec

​25,3

Sierpień

​24,3

Wrzesień

​18,2

Październik

13,9

​Listopad

​9,8

Grudzień

5,2

Podane tutaj średnie temperatury odzwierciedlają średnią temperaturę przez cały dzień w 14 różnych miastach Bułgarii. Pozwalają one na wyrobienie sobie pewnego obrazu o klimacie Bułgarii. To może być szczególnie przydatne, jeśli nie planujemy zwiedzać tylko wybrzeża bułgarskiego podczas wakacji, ale chcemy poznać także pozostałą część kraju.


Pogoda w Bułgarii

Jaka jest pogoda w Bułgarii? Odpowiedź jest zależna od wybranej lokalizacji. Bułgaria to przede wszystkim kraj górzysty, więc wszystko zależy od miejsca, w którym się znajdujemy. Lato 2023 roku pokazało, że może być bardzo gorąco, a temperatura może przekraczać 40 stopni. Jednym z najbardziej słonecznych i ciepłych miejsc jest Sandanski, położone niedaleko granicy z Grecją.


Co do kształtowania się pogody w różnych porach roku, opowiemy o tym innym razem.


Czy pogoda w Bułgarii zachęca do odwiedzin w czasie wakacji? Zdecydowanie tak, zwłaszcza jeśli mówimy o terenach nadmorskich. Trudno byłoby przeżyć dwa tygodnie ciągłych opadów deszczu. Podczas naszego ponad dwuletniego pobytu najdłużej trwał tydzień deszczu. Należy jednak zaznaczyć, że mówimy tu nie o obszarze wybrzeża Morza Czarnego, a o przedgórzu w centralnej części kraju.


Pomimo zmian klimatu, które dotykają każdy zakątek ziemi, prawdopodobnie niezależnie od momentu przyjazdu, zastaniemy odpowiednią pogodę dla danego sezonu w tym regionie klimatycznym, który jest cieplejszy niż to, co znamy w Polsce. Dzięki temu Bułgaria zawsze stanowi dobry pomysł na wakacje, a o pogodę nie trzeba się martwić :)


Prognoza dla gór w Bułgarii


Jak kształtuje się prognoza dla bułgarskich gór polecam sprawdzić na stronie Narodowego Instytutu Meteorologii i Hydrologii:

Na stronie znajdziemy najważniejsze regiony górskie oraz prognozę na trzy dni do przodu. Należy jednak pamiętać, że w górach pogoda potrafi szybko się zmieniać i zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonego turystę, dlatego warto się dobrze przygotować na każdą możliwą opcję przed wyruszeniem na szlak :)

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Baza danych o Bułgarii 2.0

Szeroka lista blogów, które wspominają w swoich wpisach na temat Bułgarii. Mamy nadzieję, że dzięki takiej liście łatwo znajdziesz potrzebne informację. Może kogoś zdziwić, takie nasze podejście, ale

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page